جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.اصول نورپردازی راه پله در ساختمان سازی

اصول نورپردازی راه پله در ساختمان سازی

  • تاریخ نشر : فروردین ۱۲, ۱۴۰۳
  • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
  • تعداد بازدید :


اصول نورپردازی راه پله در ساختمان سازی

راه پله از جمله فضاهای مهم در ساختمان است که معمولا توجه به زیبایی آن، به فراموشی سپرده می شود. به طور معمول اکثر افرادی که در یک ساختمان ساکن هستند، بیشترین توجه خود را معطوف به تمیزی راه پله ها می کنند، اما از زیبایی آن غافل می شوند. اگرچه تمیزی هم چهره زیبایی به راه پله ها می بخشد، اما نورپردازی اصولی هم در جذاب تر شدن جلوه راه پله بی اثر نیست. شاید تصور کنید که نورپردازی کار سختی نیست، اما باید بگوییم که رعایت اصول نورپردازی راه پله در ساختمان به لوکس شدن همان ساختمان کمک می کند. به منظور آشنایی با اصول نورپردازی راه پله در ساختمان سازی، تا انتهای مطلب همراه وب سایت آرتا پارسیان، بانک اطلاعات پیمانکاران اصفهان باشید.

اهمیت نورپردازی

با وجود آسانسور در ساختمان های امروزی، کمتر پیمانکاری پیش می آید که به اصول نورپردازی راه پله در پروژه های در حال ساخت کشور توجه کند. راه پله یک مکان عبوری و به طور کلی شریان حیاتی یک ساختمان است که توجه به آن در یک ساختمان می تواند نقطه عطف آن محسوب شود.

در صنعت معماری و دکوراسیون عصر حاضر، استفاده از نورهای مختلف در یک ساختمان به صورت اصولی و درست بسیار اهمیت دارد. البته قابل ذکر است که بگوییم نور به تنهایی کافی نیست و در کنار دیگر فاکتورهایی از قبیل رنگ، بافت و مصالح معنا و ظاهر بهتری به خود می گیرد. اما نباید از این نکته غافل شد که نور مصنوعی به دیده شدن موارد گفته شده کمک زیادی می کند، به همین جهت باید به آن به صورت ویژه توجه شود.

اصول نورپردازی راه پله در ساختمان سازی

نورپردازی در کنار نمای ظاهری لوکسی که به راه پله می بخشد، دارای اصول و قواعدی هم هست که در زیبا شدن آن بی تاثیر نیست. اصول نورپردازی راه پله در ساختمان می گوید که بین تامین روشنایی و فعالیتی که در آن صورت می گیرد، ارتباط وجود دارد. از طرفی نورپردازی صحیح و قاعده مند، نه تنها باعث ایجاد نمای زیبا می شود، بلکه باعث افزایش ایمنی ساکنان، محیط و بهینه سازی مصرف انرژی می شود.

انواع نورپردازی راه پله

برای نورپردازی راه پله ها و طراحی آن ها، ایده های بسیار زیادی وجود دارد. وجود ایده های مختلف به کاربر این امکان را می دهد که متناسب با سلیقه و راه پله ای که دارند، یکی از آن ها را انتخاب کند.

  • نورپردازی نرده راه پله

از ان جایی که ایجاد نورپردازی در راه پله به افزایش ایمنی ساکنان به ویژه افراد سالمند کمک می کند، باید به آن توجه شود. یکی از روش های نورپردازی راه پله، استفاده از چراغ زیر نرده ها است. این سبک به ایجاد یک نور ملایم در راه پله کمک می کند.

  • نورپردازی داخل پله

در این روش نور و لامپ در محل شکست بین پله ها قرار می گیرد. این نورپردازی کاملا خاص بوده و برای خاص پسندان بسیار مناسب است.

نورپردازی راه پله

  • نورپردازی راه پله با نور طبیعی

نورپردازی راه پله با نور طبیعی به روشنایی مسیر کمک می کند. در واقع این روش برای استفاده از راه پله در شب مناسب نیست.

  • نورپردازی زیر پله

فضای زیر پله، یک فضای مناسب برای جذاب کردن راه پله های داخلی منازل است. در این روش معمولا از چراغ های خطی و ریسه برای روشنایی استفاده می شود.

  • نورپردازی دیوار راه پله

دیوار راه پله یک فضای بسیار مناسب برای ایجاد و طراحی نورپردازی است. برای نورپردازی دیوارها کافیست از لامپ های مستطیل شکل کمک گرفت. نورپردازی دیوار راه پله از رایج ترین نورپردازی هایی است که در منازل و ساختمان ها کاربرد دارد.

چرا نورپردازی در راه پله اهمیت دارد؟

پله و راه پله دو عامل مهمی هستند که به دلیل اختلاف سطحی که دارند، به زیبایی محیط کمک می کنند. در همین راستا با کمک یک نورپردازی اصولی و جذاب می توان، نمای ظاهری راه پله را حداقل چندین برابر جذاب کرد.

جمع بندی

نور یک عامل مهم در زیبایی ساختمان است، که در این بین راه پله هم از این قاعده مستثنی نیست. برای جلوه بخشیدن به نمای ظاهری راه پله ها می توان از نورپردازی اصولی کمک گرفت. بنابراین اگر اصول نورپردازی راه پله در ساختمان سازی توسط پیمانکاران رعایت شود، قطعا مشتریان زیادی به ساختمان های آن ها جذب خواهد شد.

بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور، وب سایت آرتا پارسیان، با جمع آوری اطلاعات پروژه های در حال ساخت تهران شرایطی را فراهم کرده تا یک پل ارتباطی بین شرکت های طراح دکوراسیون و نورپردازی و پیمانکاران برقرار شود.


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی