جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.انواع مدل کتابخانه در خانه

انواع مدل کتابخانه در خانه

 • تاریخ نشر : فروردین ۱۴, ۱۴۰۳
 • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
 • تعداد بازدید :


انواع مدل کتابخانه

کتابخانه، یک فضای مهم در منازل است که برای اجرا نیاز به یک سری طراحی خاص دارد. از آن جایی که برخی از افراد به کتابخانه های بزرگ علاقه دارند، با خرید کمدها و قفسه های بزرگ فضای زیادی از منزل خود را اشغال می کنند. پس برای انتخاب و ساخت انواع مدل کتابخانه در خانه لازم است تا فاکتورهای مهمی سنجیده شود، از جمله فضای منزل، مدل انتخابی، رنگ و… از طرفی وجود کتابخانه های ساده برای خانواده هایی که به مطالعه علاقه دارند، بسیار ضروری است. در این مقاله ما با معرفی انواع مدل کتابخانه، کمک می کنیم تا شما بهترین مدل را برای فضای منزل خود انتخاب کنید. بنابراین تا انتهای مطلب همراه، بانک اطلاعات صنعت ساختمان، وب سایت آرتا پارسیان باشید تا با مدل های کتابخانه های امروزی آشنا شوید.

انتخاب کتابخانه برای خانه

در حال حاضر و باتوجه به انبوه سازی های امروزی، ممکن است متراژ برخی از منازل بسیار پایین باشد. حال تصور کنید که یک خانواده علاقمند به کتابخانه و مطالعه در یک فضای بسیار کوچک زندگی می کنند. به طور حتم برای چنین خانواده ای که با محدودیت فضا رو به رو هستند، انتخاب کتابخانه بزرگ بسیار غلط است. از طرفی نمی توان کتاب ها را در فضای خانه پخش نمود، چون این کار باعث ایجاد آشفتگی در منزل می شود، در چنین حالتی راه چاره چیست؟

به طور کلی برای بهره برداری از فضای منزل و استفاده از کتابخانه در فضای منزل باید به برخی از نکات توجه نمود، مانند:

 • بین مدل کتابخانه و سبک دکوراسیون تناسب وجود داشته باشد.
 • بین اندازه کتابخانه و فضای اتاق تناسب وجود داشته باشد.
 • به تعداد قفسه های کتابخانه توجه ویژه شود.
 • استفاده از کتابخانه در فضای پرت منازل، به بهره برداری بیشتر از کتابخانه و فضای منزل کمک می کند.

انواع مدل کتابخانه در خانه

حال بعد از آشنایی با نکات انتخاب کتابخانه، نوبت به آشنایی با انواع مدل کتابخانه می رسد.

 • کتابخانه طرح دیواری: کتابخانه هایی که به صورت قفسه یا شلف برروی دیوار نصب می شوند را کتابخانه دیواری می گویند. این کتابخانه به طور معمول برای فضاهایی مناسب هستند که از نظر فضا دارای محدودیت هستند. اگرچه این کتابخانه ها حجم محدودی از کتاب را درون خود جای می دهد، اما به بهینه سازی فضا کمک می کنند.

انواع مدل کتابخانه

 • کتابخانه طرح زمینی: از کتابخانه های زمینی، معمولا برای محیط های با متراژ بالا استفاده می شود. نکته قابل ذکر در این کتابخانه ها وابستگی تعداد قفسه ها به متراژ مکان مورد استفاده است.

 • کتابخانه متحرک: برخی از افراد هستند که به دلیل اجاره نشینی امکان ساخت کتابخانه را در منازل خود ندارند. در چنین حالتی بهتر است، یک کتابخانه متحرک کوچک، سبک و با تعداد طبقات محدود تهیه کنند تا امکان جا به جایی آن وجود داشته باشد. این کتابخانه ها با داشتن قابلیت جابه جایی برای بسیاری از منازل قابل استفاده هستند، فقط به شرطی که بزرگ و سنگین نباشند.

چه فضاهایی در منازل برای قرار دادن کتابخانه مناسب است؟

همان طور که در بخش های گذشته هم بیان کردیم، بهترین فضاها برای ساخت و قرار گیری کتابخانه، فضای پرت منازل است. از جمله بخش های پرتی منازل عبارتست از:

 • زیر پله، زیرپله ها از بهترین فضاها برای قرارگیری کتابخانه است.

 • نصب شلف های دیواری برروی دیوار اتاق هایی که برای مطالعه یا درس خواندن در نظر گرفته می شود.

 • راهرو، از دیگر فضاهایی است که برای قرارگیری کتابخانه های ایستاده یا دیواری بسیار مناسب است. البته متراژ راهروها برای ساخت کتابخانه بسیار مهم است.

 • وجود فرورفتگی های بلا استفاده در منزل، برای جای گذاری و نصب کتابخانه های دیواری بسیار ایده آل است.
 • استفاده به عنوان جداکننده اتاق، گاهی اوقات از کتابخانه های ایستاده می توان برای تفکیک یک اتاق خواب برای دو فرزند کمک گرفت.

جمع بندی

همیشه در منازل فضاهایی وجود دارد که برای قرارگیری یک وسیله نامناسب است. برای استفاده از این فضاها کافی است فقط چند شلف را با کمک یک طراح زبردست قرار داده و از آن به عنوان کتابخانه استفاده کنید. در چنین حالتی نه تنها محیط منزل اشغال نشده است، بلکه می توان از فضاهای بلا استفاده بهترین بهره برداری را کرد. از طرفی شناخت انواع مدل کتابخانه در خانه کمک می کند، تا هر فرد متناسب و سنجیده نسبت به تهیه و نصب کتابخانه اقدام کند.

وب سایت آرتا پارسیان، با جمع آوری اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشوری مانند پروژه های در حال ساخت تهران به شرکت های فعال در زمینه طراحی دکوراسیون کمک می کند تا با پیمانکاران استان خود آشنا شوند. 


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی