جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.بهترین نوع ام دی اف برای کمد دیواری

بهترین نوع ام دی اف برای کمد دیواری

 • تاریخ نشر : شهریور ۲۱, ۱۴۰۲
 • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
 • تعداد بازدید :


ام دی اف برای کمد دیواری

در بیشتر منازل ایرانی، کمدهای دیواری بسیار به چشم می خورند. کمدهای دیواری باعث می شوند تا کلیه وسایل اعم از لباس ها، کفش ها و… در یک فضای کوچک جمع آوری بشوند. پس همین کمدها کمک کننده خوبی، برای ممانعت از ایجاد آشفتگی و شلوغی در فضای اتاق است. یکی از چالش هایی که برای ساخت کمد دیواری برای همه افراد وجود دارد، انتخاب بهترین متریال برای تهیه کمدهای دیواری است. یکی از کمدهای دیواری محبوب در بین مردم، ام دی اف است. اما به نظر شما بهترین نوع ام دی اف برای کمد دیواری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ همراه آرتا پارسیان، بانک اطلاعات صنعت ساختمان مانند پروژه های در حال ساخت اصفهان باشید، تا با نحوه تشخیص ام دی اف خوب آشنا شوید.

تعریف کمد دیواری

کمد دیواری، فضایی است که از یک، دو یا سه طرف توسط دیوار پوشش پیدا کرده است. گاهی کمدهای دیواری به دیوار متصل شده و هرگز امکان جابه جایی آن ندارد. به طور معمول کمدهای دیواری از درب های چوبی، چهارچوب، ام دی اف یا فلز ساخته شده است. در نهایت این طراحان داخلی هستند که به نسبت محیطی که در اختیار دارند، بهترین کمد دیواری را طراحی و پیاده سازی می کنند.

ام دی اف برای کمد دیواری

ام دی اف، یک متریال رایج در ساخت کمد دیواری و کابینت آشپزخانه است. ام دی اف ها، نوعی چوب هستند که برای ساخت آن تکه های نرم و سخت چوب که مثل فیبر هستند، با رزین مخلوط شده و با کمک حرارت منسجم می شوند. بعد از آن و در مرحله نهایی سطح تخته فیبر کم چگال، توسط جنس های گوناگونی مانند ممبران، هایگلاس و … کاور می شود.

در عصر امروزی انواع ام دی اف به دلیل هزینه های پایینی که دارند، توانسته اند جایگزین خوبی برای چوب ها باشند. ام دی اف ها برعکس چوب ها هیچ گره و دانه ای نداشته و به راحتی صیقل داده می شوند. از این رو ام دی اف ها گزینه های بسیار خوبی برای ساخت کمدها و کابینت های آشپزخانه هستند.

تشخیص ام دی اف خوب

بهترین نوع ام دی اف خصوصیاتی دارد، که می تواند معرف مرغوب بودن آن باشد. از مهم ترین روش های تشخیص ام دی اف خوب می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • از نظر خصوصیات فیزیکی قوی است.
 • دامنه دانسیته آن وسیع است.
 • قابلیت ابزارخوری داشته باشد.
 • سطح آن صاف و یکنواخت باشد.
 • در ظاهر ام دی اف هیچ گونه پیچ و تابی دیده نمی شود.
 • ورق ام دی اف محکم بوده و به هم فشرده است.
 • امکان خم شدن آن وجود نداشته باشد.
 • رنگ ام دی اف خوب و با کیفیت بوده و مرده و بدون جلوه نیست.

بهترین ام دی اف برای کمد دیواری

بهترین ام دی اف برای کمد دیواری، ام دی اف است که در ساخت آن از روکش هایگلاس استفاده شده است. روکش هایگلاس، نور را منعکس کرده و جلوه جذابی به محیط می دهد. ام دی اف با روکش ملامینه هم علاوه بر تنوع در طرح و رنگ، از نظر هزینه هم مقرون به صرفه تر است. اما در نهایت این مشتری است که باید با بررسی و تحقیق های پی در پی بهترین جنس را برای کمد دیواری خود در نظر بگیرد.

ام دی اف برای کمد دیواری

انواع کمد لباس از لحاظ متریال

برای انتخاب کمد لباس، متریال های گوناگونی وجود دارد که آشنایی با آن ها خالی از لطف نیست.

کمد لباس از جنس ام دی اف

ام دی اف ها فشردگی بالایی داشته و یک سطح کاملا یک دست در کمد دیواری ایجاد می کنند. از مهم ترین مزایای این متریال مقاومت آن در برابر قارچ، کپک و رطوبت است.

کمد لباس از جنس چوب

چوب، از دیگر متریال های مناسب برای ساخت کمد لباس است. چوب ها مقاومت و سختی بالایی دارند. اما این متریال وزن بالایی داشته و در برابر رطوبت مقاومتی ندارد. اگرچه کمد های چوبی از نظر ظاهری بسیار زیبا هستند اما کمی هزینه های ساخت این دیوارها گزاف است.

کمد لباس از جنس هایگلاس

هایگلاس، نوعی دیگر از روکش های مصنوعی است که برروی تخته های ام دی اف اعمال می شود. این ورق ها شفاف بوده و به بزرگ نشان دادن خانه نیز کمک می کند. در خانه های مدرن امروزی معمولا از این روکش ها استفاده می شود.

کدام ام دی اف ایرانی خوب است؟

بهترین ام دی اف برای کمد دیواری، ام دی افی است که از هر گونه نقص طبیعی به دور باشد. از مهم ترین برندهای خوب و فعال در ایران که در زمینه ام دی اف فعالیت دارند می توانند به موارد زیر اشاره کنیم:

 • آرین سینا.
 • آرتا.
 • آریا.
 • اکسترا.
 • چهلستون.
 • پاک چوب.
 • فرامید.
 • نوین چوب.
 • ایزوفام.
 • و…

جمع بندی

امروزه یکی از فضاهایی که به ساماندهی محیط منزل کمک می کند، کمد دیواری است. کمد دیواری یکی از فاکتورهایی است که توسط طراحان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما مهم ترین نکته در کمد دیواری انتخاب بهترین ام دی اف برای کمد دیواری است. در این مقاله ما تلاش کردیم تا با بررسی برخی از المان ها، بهترین نوع ام دی اف برای کمد دیواری را مورد بررسی قرار بدهیم.

آرتا پارسیان، بانک اطلاعات پروژه های در حال ساخت کشور است. این وب سایت با جمع آوری اطلاعات پروژه های در حال ساخت تهران و دیگر استان ها به طراحان و شرکت های ام دی اف کمک می کند تا به راحتی با پیمانکاران شهر خود آشنا شوند.


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی