جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.نکات مهم در هنگام نصب مخزن آب در پشت بام

نکات مهم در هنگام نصب مخزن آب در پشت بام

  • تاریخ نشر : بهمن ۲۲, ۱۴۰۲
  • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
  • تعداد بازدید :


نصب مخزن آب

آب مایه حیات است، همه ما این جمله را به صورت مکرر شنیده ایم. از سمت دیگر کمبود بارش و نبود آب در فصل گرما، باعث شده تا آپارتمان هایی که در طبقات بالا قرار دارند، با کمبود فشار آب رو به رو شوند. به همین دلیل لازم است تا با نصب مخزن آب در پشت بام، این مشکل به صورت اصولی حل شود. اما چرا باید مخزن آب در پشت بام نصب شود؟ علت آن کاملا مشخص است، نصب مخزن در ارتفاع بالا سبب افزایش فشار آب شده و منجر می شود تا تمامی اهالی یک ساختمان، به یک میزان آب با یک فشار ثابت دست پیدا کنند.

 جالب است بدانید که نصب این گونه مخازن به صورت اصولی و صحیح، اهمیت زیادی داشته و اگر نادرست نصب شود، خطرات زیادی را در پی خواهد داشت. پس به منظور آشنایی با نکات کلیدی نصب مخزن آب، تا انتهای مطلب همراه وب سایت آرتا پارسیان، بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور مانند اطلاعات ساختمان های در حال ساخت تهران باشید.

نصب مخزن آب

در جوامع امروزی دغدغه افرادی که در طبقات بالا زندگی می کنند کمبود آب یا فقدان آن در فصول گرم است. بنابراین به جهت رفع چنین مشکلاتی، مخازنی تعبیه شدند که با نصب در پشت بام، تا حدودی زیادی قابل حل و جبران است. اما همان طور که در مقدمه هم اشاره کردیم، نصب تانکر آب دارای اصول و قواعدی است که عدم رعایت آن می تواند خسارات زیادی داشته باشد.

نصب مخزن آب

چرا نصب مخزن آب در پشت بام بهتر است؟

یکی از مکان هایی که نصب مخزن آب در ساختمان های در حال ساخت توصیه می شود، پشت بام است. چرا که هر چقدر این مخازن بالاتر باشند، فشار آب هم بیشتر می شود. از سمت جهت دیگر لازم است تا یک سری نکات قبل از نصب تانکرها رعایت شود، مانند:

  • بهتر است محل در نظر گرفته شده برای نصب تانکر هم دارای ارتفاع مناسب و هم دارای استحکام بالایی باشد. از جهت دیگر توصیه می شود این مخازن در مکان هایی سربسته و بدور از برخورد باد و باران باشند.

  • پیشنهاد می شود که برای نصب تانکر یک پایه به ارتفاع چند سانتی متر از بالای سطح زمین تعبیه شود. چرا که فشار مخزن برروی کف و سطوح زیرین، باعث سوراخ شدن ایزوگام ها می شود.

نکات کلیدی نصب مخزن آب

برای نصب منبع آب در پشت بام، لازم است تا یک سری نکات کلیدی رعایت شود؛ چرا که عدم رعایت این اصول منجر به وارد شدن خسارات زیادی می شود.

نکته اول: پشت بام توانایی و قدرت تحمل وزن منبع آب را داشته باشد.

اولین نکته مهمی که در هنگام تهیه تانکر و نصب آن برروی بام ضروری است، بررسی پشت بام است. پشت بام ها به صورت کلی می توانند 400 تا 500 کیلوگرم وزن را در هر متربع تحمل کنند، پس لازم است وزن تانکر با توجه به وزن احتمالی بارش برف، در نظر گرفته شود. اما ما یک پیشنهاد بهتر داریم، می توان به جای یک منبع بزرگ از چندین منبع کوچک استفاده نمود، تا در کنار حل مشکل فشار آب، وزن زیادی به ساختمان وارد نشود. از طرفی بهتر است قبل از هرکاری با یک متخصص یا مهندس هم درباره این مسئله مشورت انجام بگیرد.

نکته دوم: فشار آب شهری در نظر گرفته شود.

یکی از دلایل اصلی که افراد زیادی را تشویق به نصب منابع آب می کند، کم بودن فشار آب شهری است. بنابراین پر شدن این مخازن هم نسبت به فشار آبی که در لوله ها است، متغیر است. در چنین حالت به طور کلی دو پیش بینی ممکن است بروز کند.

یک. فشار آب همیشه کم است. که در این حالت اصلا نصب مخزن آب در پشت بام اشتباه است و بهتر است در فضاهایی مانند پارکینگ یا انباری ها نصب شود.

دو. آب فقط در برخی از ساعات شبانه روز فشار کمی دارد، که در این حالت با جبران فشار در ساعات غیرپیک مشکل حل خواهد شد.

جمع بندی

کشور عزیزما ایران، از کشورهایی است که در سالیان اخیر دچار کم آبی های فراوانی شده است. به همین دلیل آپارتمان ها و منازلی که در طبقه های فوقانی زندگی می کنند، ممکن است از کم بودن فشار آب رنج ببرند. پس لازم است تا با نصب مخزن آب در پشت بام، مشکل کم آبی این ساختمان ها مرتفع شود. اما لازم است تا در هنگام نصب این منابع یک سری نکات هم رعایت شوند، تا راندمان این مخازن افزایش پیدا کند.

وب سایت آرتا پارسیان؛ بانک اطلاعات صنعت ساختمان با جمع آوری اطلاعات ساختمان های در حال ساخت مشهد تلاش کرده تا شرکت های فعال در زمینه نصب هر گونه مخزن را با پیمانکاران منطقه و استان خود آشنا کند.


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی