جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.اصول طراحی نمای مینیمال ساختمان چیست؟

اصول طراحی نمای مینیمال ساختمان چیست؟

  • تاریخ نشر : مرداد ۲۷, ۱۴۰۱
  • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
  • تعداد بازدید :


طراحی نمای مینیمال ساختمان

طراحی نمای مینیمال ساختمان یکی از سبک های نو و امروزی، با اصل ساده گرایی در معماری است. هدف سبک مینیمال در ساختمان، زیبایی نمای بیرونی ساختمان در عین سادگی است. طراحی نمای مینیمال ساختمان بدون داشتن جزئیات زیاد و تزئینات اضافی طرفداران زیادی دارد. در سبک مینیمال هدف این است که با حذف مواد و متریال اضافی، تنها مواد اصلی کنار هم قرار بگیرند. همچنین با طراحی های خاص که به نوعی عصاره سبک معماری مدرن است، باعث زیبایی نمای بیرون ساختمان شوند. در ادامه مطلب از وب سایت آرتا پارسیان؛ که در زمینه فروش بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت؛ مانند ساختمان های در حال ساخت تهران؛ به افراد شاغل در زمینه مصالح ساختمانی خدمات ارائه می دهند؛ به بررسی اصول طراحی نمای مینیمال می پردازیم.

نمای مینیمال چیست؟

به سبک جدید نما که در آن جزئیات و تزئینات حذف شدن و مبنای کار بر روی سادگی و زیبایی خاص است را نمای مینیمال می گویند. در طراحی نمای مینیمال ساختمان از ساده ترین مواد و ساده ترین روش استفاده می شود. دور بودن این سبک از زرق و برق باعث شده تا طرفداران زیادی داشته باشد.

اصول طراحی نمای مینیمال

در طراحی نمای مینیمال ساختمان و اجرای آن باید برای رسیدن به هدف که زیبایی در عین سادگی است، اصول مربوط به آن رعایت شود. در ادامه مطلب از بانک اطلاعات ساختمان آرتا پارسیان; مانند بانک اطلاعات ساختمان اصفهان; شما را با اصول نمای مینیمال در ساختمان آشنا می کنیم.

استفاده از احجام ساده در طراحی نمای مینیمال ساختمان:

در طراحی ساختمان به سبک مینیمال از احجام هندسی راست گوشه مثل مکعب و ساده استفاده می شود. با توجه به اصل ساده گرایی در این سبک گاهی تنها از یک حجم برای کل بنا استفاده می شود و بنا در آن یک حجم قرار می گیرد. نکته مهم این است که اگر از حجم های زیاد در نمای مینیمال ساختمان استفاده شود در نتیجه جزئیات زیاد می شود و بر خلاف سبک ساده گرایانه مینیمال است.

کاربرد طراحی نمای مینیمال ساختمان

بکارگیری خطوط مستقیم در نمای مینیمال:

یکی از اصول و ویژگی های طراحی نمای مینیمال ساختمان استفاده از خطوط مستقیم و ساده، بدون شکست و قوس است. تعداد خطوطی که در نمای ساختمان به کار می رود بسیار کم است. کم بودن خطوط و در یک راستا بودن آن ها باعث می شود که بعد از اجرا، نمای مینیمال ساده اما زیبا باشد.

استفاده از رنگ سفید در طراحی نمای مینیمال ساختمان:

برای اجرای نمای مینیمال ساختمان بیشتر از رنگ های روشن و خنثی که در سبک مینیمال کاربرد بیشتری دارد، استفاده می شود. ویژگی های ذاتی رنگ سفید و سادگی آن باعث شده علاوه بر استفاده زیاد از این رنگ در نمای بیرونی ساختمان، به عنوان نماد مینیمالیسم شناخته شود. ناگفته نماند که هنگام اجرای مینیمال می توانید از دیگر رنگ ها هم استفاده کنید.

تزئینات کم و متریال یکسان:

در سبک مینیمال و استفاده از آن در نمای ساختمان، زیبایی و سادگی اهمیت دارد. برای رسیدن به این هدف باید از تزئینات و جزئیات کمتر استفاده شود. همچنین اگر از تزئیناتی استفاده می شود، باید یک دست و ساده و دارای زیبایی بصری باشد. نکته مهم دیگر در اصول طراحی نمای مینیمال ساختمان یکسان بودن متریال است. در نمای ساختمان برای اینکه به سبک مینیمال نزدیک تر باشد، باید از متریال کمتر استفاده شود. در صورت استفاده از دو متریال در نمای بیرونی ساختمان باید به ترکیب آن دو دقت شود تا سادگی کار حفظ شود.

جمع بندی

طراحی نمای مینیمال ساختمان در حالی که پر زرق و برق نیست، اما بر روی بیننده تاثیر و نفوذ خوبی دارد. با انتخاب پنجره، میزان ارتفاع و نحوه باز و بسته شدن آن می توانید یک نمای مینیمال داشته باشید. برای نزدیک تر شدن به سبک مینیمال بعد از طراحی نمای ساختمان، می توانید چشم انداز اطراف آن را متناسب با ساختمان طراحی و کار کنید. از مزیت های استفاده از نمای مینیمال ساختمان می توانیم به مواد و متریال با دوام و داشتن فضای دلبازتر، پر نور و تمیز اشاره کنیم. آرتا پارسیان؛ با در اختیار قرار دادن اطلاعات جامع و مفید؛ از جمله بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت؛ مانند لیست پروژه های در حال ساخت تهران؛ بانک اطلاعات پیمانکاران ساختمان اصفهان و دیگر استان ها؛ بستری را فراهم کرده است تا مشاغل ساختمانی بتوانند محصولات خود را بهتر و بیشتر عرضه کنند.


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی