جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.انواع سبک های پله های ساختمانی کدامند؟

انواع سبک های پله های ساختمانی کدامند؟

  • تاریخ نشر : شهریور ۲۷, ۱۴۰۱
  • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
  • تعداد بازدید :


پله های ساختمانی

پله های ساختمانی از جمله مهم ترین و پرکاربردترین اجزای ساختمان به شمار می روند. پله ها به طور مداوم استفاده می شوند و نقش زیادی در زیبایی خانه ایفا می کنند. معمولاً شکل ظاهری پله های ساختمانی با توجه به نوع کاربردی که دارند طراحی می شوند.

پله ها انواع مختلفی دارند که در ادامه این نوشته از وب سایت آرتا پارسیان، بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور، مانند لیست پروژه های در حال ساخت تهران، اصفهان و دیگر استان ها، به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

انواع پله ساختمانی براساس نوع طراحی

پله های ساختمانی بر اساس نوع طراحی به دو دسته مستقیم و پیچ دار تقسیم می شوند که هر کدام از این دسته ها خود شامل چند دسته دیگر می شوند:

پله مستقیم

این پله ها بدون پیچ بوده و به صورت مستقیم طراحی می شوند. از این پله ها در محل هایی که فضای باز و بزرگی دارد استفاده می شود. شکل هندسی پله های مستقیم معمولا به شکل مستطیل می باشد و عرض کف آن ها اغلب ۳۰ سانتی متری است.

پله های مستقیم به انواع یک طرفه، دو طرفه با پاگرد وسط و دو زانو، دو طرفه با پاگرد وسط و سه بازو و سه طرفه با دو و پاگرد و سه بازو دسته بندی می شوند.

پله های ساختمانی مستقیم

پله پیچ دار

این نوع پله ها همانطور که از نام آن ها نیز مشخص است دارای پیچ هستند. زاویه پیچ آن ها با توجه به فضا معین می شود. پله های پیچ دار در انواع مختلفی وجود دارند؛ از جمله پله با پیچ کامل، پله با پیچ قائم و پله با پیچ تزیینی.

انواع پله های ساختمانی براساس نوع متریال

پله های ساختمانی با مصالح مختلفی ساخته می شوند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

 پله چوبی

از جمله زیباترین انواع پله های ساختمانی که می توانید در طراحی خانه به کار بگیرید، پله های چوبی می باشند. زیبایی چوب بر هیچ کس پوشیده نیست و اگر از طرفداران این متریال هستید می توانید از پله های چوبی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کنید.

پله شیشه ای

پله های شیشه ای از دیگر انواع راه پله به شمار می روند و بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک محسوب می شوند و نمایی بسیار زیبا و مدرن دارند.

پله سنگی

پله های سنگی از لوکس ترین انواع راه پله به شمار می روند و نمای بسیار زیبا و مجللی دارند. در طراحی راه پله سنگی انتخاب سنگ مرغوب و مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور معمول سنگ هایی که به این منظور مورد استفاده قرار می گیرند، سنگ گرانیت و سنگ مرمر می باشد.

پله فلزی

پله های فلزی مانند پله های شیشه ای، چوبی و سنگی نمای چندان زیبایی ندارند اما ماندگاری و طول عمر آن ها بسیار بالاست.پله های فرار معمولا از جنس فلز می باشند. شاید تاکنون در ساختمان های بزرگ دیده اید که در قسمت پشت ساختمان، پله های سراسری و به صورت زیگزاگی طراحی شده اند.

این پله ها که با نام پله فرار شناخته می شوند، به منظور ایجاد دسترسی سریع و آسان برای خروج از ساختمان در هنگام آتش سوزی، زلزله و غیره مورد در استفاده قرار می گیرند.

پله بتنی

بتن یکی از قوی ترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی به شمار می رود. به همین دلیل پله هایی که با این متریال ساخته می شود بسیار قوی، محکم و مادام العمر هستند. از پله های بتنی معمولاً برای راه پله های بیرون ساختمان استفاده می شود.

جمع بندی

آنچه در این نوشته از آرتا پارسیان به بیان آن پرداختیم معرفی انواع پله های ساختمانی می باشد. همانطور که گفتیم پله های ساختمانی انواع مختلفی دارند و بر اساس جنس، طراحی و ساخت، به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.

پله ها پل ارتباطی میان دو سطح مختلف هستند که افراد با استفاده از آن ها می توانند از مکانی به مکان دیگر بروند. معمولاً به منظور ایجاد امنیت در تردد بین پله ها از المانی به نام نرده استفاده می شود که علاوه بر امنیت، سبب زیبایی هرچه بیشتر پله ها نیز می گرد.

وب سایت آرتا پارسیان، برای تولیدکنندگان و بازاریابان شرکت های ساختمانی بستری را فراهم کرده است تا بدون صرف هزینه تبلیغات و در زمان کوتاه اطلاعات پروژه های در حال ساخت، مانند پروژه های بزرگ در حال ساخت اصفهان، لیست پروژه های در حال ساخت تهران و دیگر استان ها که نیاز به محصولات شما دارند را در اختیار داشته باشید.


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی