جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.تفاوت بارز معماری داخلی با طراحی داخلی چیست؟

تفاوت بارز معماری داخلی با طراحی داخلی چیست؟

  • تاریخ نشر : اردیبهشت ۱۴, ۱۴۰۰
  • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
  • تعداد بازدید :


معماری داخلی

در صنعت ساختمان سازی طراحی داخلی و معماری داخلی از مواردی هستند که برای ایجاد فضایی بهینه در ساختمان و ارتقا سبک زندگی به کار گرفته می شوند. این مفاهیم با هم متفاوت هستند و اکثرا با هم اشتباه گرفته می شوند. در ادامه از این مقاله شرکت آرتا پارسیان به معرفی هر کدام و همچنین تفاوت آنها با یکدیگر را بیان می کنیم.

طراحی داخلی چیست ؟

به نقشه کشی و ساخت و ساز فضاها به دست انسان و بخشی از طراحی محیطی طراحی داخلی گفته می شود. یکی از جوانب مهم در ساختمان سازی و بازسازی ساختمتن طراحی داخلی آن است. برای ایجاد یک طرح زیبا طراح باید هنر و سلیقه خلاق، درک نیازها و رفتارهای مردم برای ایجاد یک فضای مناسب و خلاق را داشته باشد. طراحی داخلی به ساخت و طراحی بخش داخلی خانه از منظر هنری، بصری و کارکردی اشاره دارد.

طراحی داخلی باید براساس ساختار علمی ساخت و ساز معمار داخلی عمل کند. طراح باید با توجه به علم طراحی و همچنین بهره مندی از خلاقیت و براساس آنچه کاربر انتظار دارد به طراحی ویژگی های فضای داخلی بپردازد. برای طراحی داخلی باید به دو عنصر زیبایی بصری و کاربردی بودن فضا اهمیت بسیاری داد. در طراحی داخلی ساختمان به شکل دهی فضای داخلی ساختمان و زیباسازی فضا پرداخته می شود. طراح داخلی ساختمان می تواند دکوراسیون داخلی را نیز تغییر دهد اما برعکس آن ممکن نیست. بنابراین باید گفت طراحی داخلی مقوله ای میان معماری و دکوراسیون داخلی است.

معماری داخلی
معماری داخلی چیست؟

منظور از معماری داخلی ساختمان متعادل‌سازی هنر و علم در طراحی فضای داخلی با توجه به همه جنبه‌ها در ساخت است. در معماری داخلی به تمامی جنبه های فنی یک فضای داخلی توجه می شود. معماری داخلی در مورد مواردی مانند مصالح استفاده شده، الزامات الکتریکی، تهویه و استفاده از فضای ساختمان را مورد بررسی قرار می دهد. معماری داخلی از مراحل نوسازی ساختمان تا اتمام کار نقش دارد. در معماری داخلی به تغییر فضا و بازسازی پرداخته می شود.

برای این امر طراحان داخلی باید درباره نیازهای فیزیکی، دمای فضای داخلی، سطح رطوبت و روشنایی، سیستم‌های صوتی، الزامات روان‌شناختی مانند زیبایی شناسی، سطح فرهنگی آگاهی داشته باشند تا بتوانند معماری داخلی را با توجه به آنچه روحیات انسان نیاز دارد طراح کنند. برای دسترسی به پروژه های در حال ساخت تهران می توانید به وب سایت شرکت آرتا پارسیان مراجعه کنید.

 

تفاوت معماری داخلی و طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی و معماری داخلی از نظر ظاهری کلمه و هم از نظر معنایی تفاوت هایی با هم دارند که در ادامه بیان می کنیم.

معماری داخلی:

• معماری داخلی از زمان ساخت ساختمان آغاز می شود.
• دید معماری داخلی به فضا علمی است.
• فضا سازی و کاربردی بودن فضای ساختمان
• ساخت مجدد فضای داخلی
• در معماری داخلی ساختار طراحی داخلی شکسته می شود و با هدف متفاوت بازسازی می شود.
• معماری داخلی به آنچه تبدیل می شود تمرکز دارد.
• در معماری داخلی به ساخت بخشی از فضا پرداخته می شود.
• ارتباط معماری داخلی با مباحث تکنیکی
• برنامه ریزی برای طرح نقشه برای جانمایی فضاها در داخل ساختمان

طراحی داخلی:

• شروع اجرای طراحی داخلی بعد از اتمام ساخت در داخل فضا است.
• دید هنری و زیباشناختی به طراحی فضا
• ایجاد فضاسازی در ساختمان که حس خوبی را انتقال دهد.
• ارتباط با ظاهر فضای داخلی ساختمان• ترکیب ایده‌های جدید و شگفت انگیز در طرح فضای داخلی
• تمرکز طراحی داخلی حول آنچه وجود دارد.
• انتخاب رنگ ها، نورپردازی، چیدمان
• توجه به زیباشناسی فضای داخلی

جمع بندی

معماری داخلی کاری پیچیده‌تر نسبت به طراحی داخلی است. با توجه به آنچه گفته شد در نهایت می توان گفت با وجود تفاوت هایی که در میان معماری داخلی و طراحی داخلی وجود دارد، این دو مکمل یکدیگر هستند. معماری داخلی از آغاز کار شروع می شود و طراحی داخلی بعد از پایان ساخت برای زیباسازی فضا شروع به کار می کند تا با اجرای علم زیبا شناسی طراحی و فضاسازی را برای زندگی و کار دلنشین کند.

با رشد فناوری و ارتباطات فضای ارتباطات نسبت به قبل گسترش پیدا کرده است و برای فروش و بازاریابی محصولات باید همگام با پیشرفت علم و تکنولوژی حرکت کنیم. بنابراین برای اینکه بتوانید کسب و کار و یا خدمات و محصولات خود را به مشتریان عرضه کنید باید از ابزارهای موجود در این زمینه کمک بگیرید. شرکت آرتا پارسیان با فراهم آوردن بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشوری و همچنین پروژه های در حال ساخت تهران، پروژه های در حال ساخت مشهد، پروژه های در حال ساخت اصفهان و دیگر استان های کشور امکانی را ایجاد کرده است تا بتوانید برای رشد و معرفی محصولات و خدمات خود گامی موثر بردارید. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت آرتا پارسیان مراجعه کنید.

 

 


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی