جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.مزایای استفاده از بیمه مسئولیت ساختمان چیست؟

مزایای استفاده از بیمه مسئولیت ساختمان چیست؟

 • تاریخ نشر : آبان ۲۹, ۱۴۰۱
 • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
 • تعداد بازدید :


بیمه مسئولیت ساختمان

در پروژه های عمرانی و عملیات های اجرایی ساختمان ها، از بیمه مسئولیت ساختمان یا بیمه ساختمان استفاده می کنند. هنگام ساخت و ساز احتمال خطرات و آسیب وجود دارد. این نوع بیمه علاوه بر اهمیتی که دارد، یکی از انواع بیمه مسئولیت بدنی است. در پروژه های ساختمانی کارفرما باید بیمه مسئولیت ساختمان را برای کارگران خود بگیرد. برای اینکه با ماهیت بیمه ساختمانی و مواردآن آشنا شوید، می توانید ماده 66 قانون تامین اجتماعی را مطالعه کنید. بیمه مسئولیت انواع مختلفی دارد که هر کدام موارد استفاده جداگانه ای دارند. کارفرمایان پروژه های ساختمانی می توانند به صورت با نام و بدون نام از این بیمه استفاده کنند.

داشتن بیمه ساختمان کمک می کند; تا اگر کارگران در حین کار آسیبی دیدند; هزینه های درمانی و خسارت وارد شده; توسط بیمه به کارگران پرداخت شود. در ادامه مطلب از بانک اطلاعات ساختمان آرتا پارسیان؛ مانند لیست سازندگان ساختمان در اصفهان؛ ساختمان های در حال ساخت مشهد؛ ساختمان های در حال ساخت تهران و دیگر استان ها؛ شما را با انواع بیمه ساختمان و مزایای آن آشنا می کنیم.

بیمه مسئولیت ساختمان چیست؟

در پروژه های ساختمانی که امکان حادثه جانی وجود دارد; برای جبران خسارت های مالی این نوع حوادث; پیمانکاران و کارفرمایان ساختمان; از بیمه مسئولیت استفاده می کنند. این بیمه زیر شاخه بیمه کارفرما در قبال کارگران یا کارکنان خود است. شرکت های بیمه تلاش می کنند تا بسته به نوع پروژه ساختمانی و عمرانی، تمامی ریسک و حوادثی که ممکن است برای کارگران و کارکنان از ابتدای پروژه تا انتها اتفاق بیفتد را پوشش می دهند.

در بیمه مسئولیت ساختمان بیمه گذار یا کارفرما؛ طی تمام مراحل عملیاتی ساختمان؛ مانند تخریب، گودبرداری، ساخت و ساز و غیره؛ کارگران و کارکنان خود را در برابر خسارت های مالی و جانی؛ تحت پوشش قرار می دهد. به دلیل اینکه در مراحل ساخت و ساز پروژه های عمرانی و ساختمانی; کارگران با ابزار و تجهیزات خطرناک در ارتباط هستند و اینکه در ارتفاعات بالا کار می کنند; بهتر است کارفرمایان از بیمه ساختمان یا بیمه مسئولیت ساختمان برای کارگران خود استفاده کنند.

اصطلاحات مهم در بیمه ساختمان:

در بیمه مسئولیت ساختمان لازم است کارفرما نسبت به اصطلاحات استفاده شده در آن آگاهی و اطلاعات لازم را داشته باشد. اصطلاحات مهم در بیمه ساختمان شامل موارد زیر است:

 • نقص عضو: گاهی آسیب های وارده به کارگران تا حدی است که منجر به فوت نمی شود; اما باعث از کار افتادن یکی از عضوهای بدن می شود; که کارگر دیگر توانایی کار کردن ندارد و باید دیه پرداخت شود.
 • خسارت بدنی: به هر گونه آسیب و خسارتی که به کارکنان یا کارگران در حین کار وارد شود که باعث جراحت نقض عضو یا فوت شود را خسارت بدنی می گویند.
 • دیه: در بیمه مسئولیت ساختمان آسیب و خساراتی که به صورت بدنی یا جانی به شخصی وارد می شود، شخص مقصر باید طبق میزان تعیین شده دیه پرداخت کند.
 • محدوده مورد بیمه: اماکنی که با توجه به کار، جزئی از کارگاه در محدوده مورد بیمه حساب می شوند.
 • اشخاص ثالث: افرادی که ارتباطی با کار ندارند.
 • پیمانکاران فرعی: اجرای بخشی از پروژه توسط عواملی غیر از پیمانکاران اصلی و کارفرما انجام شده است.
 • قاعده نسبی حق بیمه: اگر سهوا اطلاعات نادرست مانند تعداد کارگران ارائه شده باشد، هنگام پرداخت خسارت متناسب با حق بیمه پرداخت شده، تعیین می شود.


انواع بیمه مسئولیت ساختمان

در بیمه مسئولیت ساختمان عوامل مختلفی بر روی تعیین نرخ آن تاثیر دارند. این عوامل شامل مدت زمان بیمه، نوع اسکلت ساختمانی، متراژ بنا، مراحل ساخت و ساز و نوع فعالیت ساختمانی است. امروزه شرکت های بیمه زیادی بیمه نامه مسئولیت ساختمان برای پروژه های عمرانی و ساختمانی صادر می کنند. در حالت کلی هر شرکت بیمه 5 نفر از کارگران را تحت پوشش بیمه قرار می دهد و برای اضافه شدن تعداد، کارفرما باید هرینه جدا پرداخت کند. برای تجهیزات و ماشین آلات محدودیتی وجود ندارد.

اهمیت بیمه مسئولیت ساختمان

انواع بیمه ساختمان به صورت کلی:

در حالت کلی بیمه مسئولیت ساختمان به دو دسته بی نام و با نام تقسیم می شود. در بیمه بی نام، کل ساختمان در هر ساخت شامل بیمه می شود، اما در آن نام کارگران یا کارکنان لحاظ نمی شود. در بیمه با نام، نام کارگران و کارکنان لحاظ می شود. در بیمه با نام زمانی که برای افراد ذکر شده حادثه ای رخ دهد بیمه اعمال می شود. بیمه مسئولیت ساختمان بی نام قیمت بالاتری نسبت به بیمه با نام دارد، و بر کل مجموعه اعمال می شود. برای کارگران روزمزد هم بهتر است و رویه کار به صورت روان و در کمترین زمان پیش می رود.

بیمه مسئولیت ساختمان انواع دیگری دارد که تعهد بیمه گذار به افراد ثالث در برابر خسارت های مالی و جانی است. در ادامه مطلب از بانک صنعت ساختمان آرتا پارسیان؛ که در زمینه فروش لیست پروژه های ساختمانی؛ مانند لیست پروژه های در حال ساخت اصفهان و دیگر استان ها؛ به افراد شاغل در زمینه مصالح ساختمانی خدمات ارائه می دهد؛ شما را با انواع دیگر بیمه ساختمان آشنا می کنیم.

بیمه مسئولیت مدنی ساختمان:

از انواع بیمه مسئولیت می توانیم به بیمه مدنی اشاره کنیم; که بر اساس قانون; بیمه گذار تعهداتی بر عهده دارد و در صورت اتفاق یا حادثه; باید پاسخگو باشد. بیمه مسئولیت مدنی انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر است:

 • بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای
 • بیمه مسئولیت مدنی عمومی
 • بیمه مسئولیت مدنی پیراپزشکان و پزشکان
 • بیمه مدنی تولیدکنندگان کالا
 • بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارگران

بیمه مسئولیت ساختمان قراردادی:

نوع دیگر بیمه ساختمان، نوع قراردادی است و یک توافق بین طرفین صورت می گیرد. در بیمه مسئولیت قراردادی اشخاص درقبال قرارداد صریح و ضمنی متعهد هستند و در صورت کوتاهی و کم کاری مسئولیت را بر عهده می گیرند.

بیمه ساختمان متقابل:

در این بیمه یک تعهد یک جانبه از سمت یک شخص به شخص دیگر صورت می گیرد. بیمه متقابل به دلیل انعطاف پذیر بودن و داشتن پوشش های زیاد، برای بیمه گذار مفید است. اما شرکت های بیمه ای به دلیل محدود نبودن آن، از ارائه آن به شرکت های ساختمانی خودداری می کنند.

جمع بندی

بیمه مسئولیت ساختمان برای کارگران یا کارکنان مشغول در پروژه های ساختمانی است، که بر عهده کارفرما می باشد. در صورت ایجاد حادثه شامل خسارت مالی و جانی است. توصیه می کنیم در تمام پروژه های عمرانی و ساختمانی بزرگ و کوچک؛ کارفرمایان از بیمه ساختمان استفاده کنند؛ تا در صورت حادثه برای کارگران؛ آن ها متضرر نشوند و هر گونه خسارت احتمالی توسط شرکت بیمه پرداخت شود. آرتا پارسیان؛ با فراهم کردن بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور؛ مانند لیست پروژه های بزرگ در حال ساخت اصفهان؛ لیست پروژه های در حال ساخت تهران و پروژه های در حال ساخت یزد؛ با هدف بالا رفتن فروش مصالح ساختمانی توسط تولید کنندگان و شرکت های ساختمان سازی؛ خدمات زیادی را برای خدمت رسانی ایجاد کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت آرتا پارسیان مراجعه کنید.


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی