جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.نورپردازی دکوراسیون داخلی ساختمان

نورپردازی دکوراسیون داخلی ساختمان

  • تاریخ نشر : اسفند ۲۴, ۱۳۹۹
  • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
  • تعداد بازدید :


نورپردازی دکوراسیون داخلی ساختمان

بسیاری از افراد برای نورپردازی داخلی ساختمان اهمیت ویژه‌ای قائل هستند. بعد از تعمیرات کلی ساختمان نورپردازی دکوراسیون داخلی در اولویت است.  اگر نورپردازی محیط به‌درستی انجام شود و تعبیه نور مناسب به شکلی کاملاً طراحی‌شده در فضای داخلی، می‌تواند دکوراسیون شما را وارد سطحی جدید نماید و به‌طور چشمگیری زیبایی آن را ارتقا بخشد. در این مطلب از آرتا پارسیان به بررسی تأثیر نورپردازی دکوراسیون داخلی پرداخته می‌شود. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

انواع نورپردازی ساختمان

نورپردازی ساختمان به دو دسته نورپردازی دکوراسیون داخلی و نورپردازی خارجی ساختمان تقسیم‌بندی می‌شود. در ادامه به بخش‌های مختلف نورپردازی دکوراسیون داخلی ساختمان می‌پردازیم.

نورپردازی دکوراسیون داخلی ساختمان

طراحی نورپردازی در ایجاد و تنظیم روحیه مناسب محیط فضای داخلی نقش مؤثری خواهد داشت. طراحان داخلی از انواع نورپردازی دکوراسیون داخلی گوناگونی بهره‌ می‌گیرند تا به ایجاد فضاهای کاربردی کمک کرده و بتوانند نیازهای خاص مشتریان خود را برآورده کنند.

نورپردازی در اتاق غذاخوری

نورپردازی دکوراسیون داخلی در اتاق غذاخوری تمرکز بر روی میز نهارخوری قرار می‌گیرد. می‌توانید در این اتاق نورپردازی عمومی انجام دهید و برای بهبود نور و افزایش زیبایی میز غذاخوری از نورپردازی متمرکز بهره ببرید. نور عمومی برای تأمین نور لازم برای کل اتاق استفاده می‌شود و نورپردازی متمرکز بر روی میز غذاخوری اجرا می‌شود. استفاده از پنجره‌های بزرگ در صورت امکان می‌تواند به نورپردازی این قسمت کمک بهینه‌ای کند.

نورپردازی در آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه است که در آن فعالیت‌های مختلف انجام می‌شود. نورپردازی آشپزخانه بسیار مهم است و باید به‌طور اصولی انجام شود. نور کافی و مناسب برای آشپزخانه یک اصل است. زیبایی و کارآمد بودن فضای آشپزخانه تناسب مستقیمی با نور آن دارد.

می‌توان با نورپردازی مناسب در آشپزخانه، درصورتی‌که آشپزخانه کوچکی دارید، آن را بزرگ‌تر نشان دهید. نورپردازی برای قسمت‌های مختلف آشپزخانه مانند کابینت‌ها، فضای اجاق‌گاز، سینک ظرف‌شویی انجام می‌گیرد و باید تمام قسمت‌های آشپزخانه از نور لازم برخوردار باشند. امروزه کابینت آشپزخانه‌های مدرن اصولاً دارای شیشه هستند و از نورپردازی نقطه‌ای برای زیباتر نشان دادن اشیاء درون آن‌ها بهره می‌برند.

نورپردازی آشپزخانه از دو جنبه زیبایی و اصول نورپردازی مناسب باید پیروی کند. هود آشپزخانه خود مجهز به لامپ‌های LED هست و روشنایی موردنیاز برای پخت‌وپز بر روی اجاق‌گاز را فراهم می‌کند. همچنین لامپ‌هایی که زیر کابینت نصب می‌شوند به‌راحتی می‌توان کار‌های مربوط به آماده‌سازی غذا را روی آن‌ها انجام شود.

نورپردازی در حمام و سرویس بهداشتی

این قسمت از خانه یکی از پرمصرف‌ترین قسمت‌های خانه است و در نورپردازی دکوراسیون داخلی; بسیار موردتوجه است. بنابراین هم در ساخت و هم در نورپردازی آن; باید نکات و اصول مهم را در نظر گرفت. نورپردازی اصولی; می‌تواند نمای این قسمت‌ها را دوچندان نمایش دهد.

می‌توان با نورپردازی مناسب کوچک بودن مساحت آن را برطرف کرد. لامپ‌های تزئینی و آینه‌های زیبا و بزرگ کمک بزرگی به نورپردازی می‌کنند. همچنین آینه با انعکاس نور، فضای حمام و سرویس بهداشتی را زیباتر نشان خواهد داد.

نورپردازی در اتاق نشیمن

نورپردازی دکوراسیون داخلی در اتاق نشیمن کاربرد فراوانی دارد. اتاق نشیمن; ازجمله مکان‌هایی است پر رفت و آمد در خانه است، بنابراین باید از روشنایی لازم برخوردار باشد. اتاق نشیمن; استفاده‌های بسیار زیادی می‌تواند داشته باشد ازجمله برای دورهمی‌های دوستانه، مطالعه کتاب، صرف غذا; تماشای تلویزیون مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به همین منظور نورپردازی اتاق نشیمن علاوه بر زیباتر کردن فضا باید کاربردی در نظر گفته شود. در اتاق نشیمن; علاوه بر کاربرد نور عمومی از نورپردازی متمرکز و یا نقطه‌ای نیز استفاده می‌شود. استفاده از پنجره; یک گزینه عالی برای روشنایی در روز است.

نورپردازی دکوراسیون داخلی

نورپردازی در اتاق‌خواب

اتاق‌خواب مکانی برای استراحت و رفع دغدغه‌های روزانه افراد است. ازاین‌رو علاوه بر نورپردازی عمومی; باید از نورپردازی متمرکز نیز در این مکان استفاده شود. برای مثال چراغ‌هایی که درکنار تخت خواب قرار داده می‌شوند; نور لازم برای مطالعه را فراهم می‌نمایند. نور اتاق‌خواب نباید تند و زننده باشد استفاده از نور ملایم و رنگ‌های روشن بهترین گزینه است.

نورپردازی خارجی ساختمان

نورپردازی بیرونی ساختمان به نمای ساختمان و همین‌طور فضای محوطه حیاط، باغ و باغچه و پارکینگ اشاره دارد.

نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان باید به‌گونه‌ای باشد که برای ساختمان‌های مجاور مزاحمتی ایجاد ننماید. زیباسازی نما با نور‌های رنگی متمرکز یا نقطه‌ای باید انسجام را در نما به ایجاد کند. نورپردازی افراطی نه‌تنها ساختمان را زیبا و ممتاز نشان نمی‌دهد بلکه نور آن برای بنا‌های مجاور و افراد بیننده آزاردهنده است. نورپردازی اصولی و استفاده از متخصصین در این حوزه می‌تواند زیبایی ساختمان را دوچندان کند.

نورپردازی محوطه

محوطه‌ها و فضا‌های سبز با نورپردازی زیباتر و جذاب‌تر به نظر می‌آیند و حس امنیت و تسلط به محیط را; به فرد منتقل می‌کنند. ورودی پارکینگ و ورودی منزل در نورپردازی; مورد توجه قرار می‌گیرد. استفاده از نور مناسب و رنگ مناسب آن برای ساکنین مهم است. تجهیزات نورپردازی این فضا‌ها; با تجهیزاتی که برای نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی استفاده می‌شوند متفاوت هستند. نورپردازی محوطه‌ها; بیشتر به دلیل روشن کردن مسیر عبور افراد و ایجاد امنیت برای آن‌ها انجام می‌گیرد.

جمع‌بندی

نورپردازی دکوراسیون داخلی در بین طراحان بسیار مورد اهمیت است. دکوراسیون داخلی در فضای مسکونی برای ایجاد رضایت و آرامش خاطر ساکنین بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.
شرکت آرتا پارسیان با سابقه فعالیت چندین ساله درزمینهٔ جمع‌آوری اطلاعات ساختمانی، برای شما عزیزان که در فعالیت‌های ساختمان مشغول هستید بانک جامع اطلاعات ساختمان‌های در حال ساخت کشوری را فراهم کرده است که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به‌سرعت روند فروش و درامد خود را ارتقا دهید.


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی