جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.کاربرد انواع حفاظ ساختمانی چیست؟

کاربرد انواع حفاظ ساختمانی چیست؟

  • تاریخ نشر : مهر ۱۰, ۱۴۰۱
  • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
  • تعداد بازدید :


حفاظ ساختمان

امروزه از حفاظ ساختمانی به منظور حفظ ایمنی ساختمان ها استفاده می شود. از حفاظ بر روی دیوار پنجره بالکن و قسمت هایی از ساختمان که امکان دسترسی افراد به آن وجود دارد، استفاده می شود.

با این مقدمه، در ادامه این نوشته از وب سایت آرتا پارسیان که دارای اشتراک سامانه اطلاعات ساختمان های در حال ساخت، مانند لیست پروژه های در حال ساخت تهران و دیگر استان ها است، شما را با انواع حفاظ ساختمانی و کاربرد آن ها آشنا می کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

انواع حفاظ ساختمانی مورد استفاده بر روی دیوار

حفاظ ساختمان انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی هریک از آن ها می پردازیم:

حفاظ ساختمانی

 حفاظ شاخ گوزنی

از جمله پرکاربردترین انواع حفاظ ها می توان مدل شاخ گوزنی را نام برد. اگر علاوه بر حفظ امنیت بالا، زیبایی حفاظ هم برای شما اهمیت دارد پیشنهاد ما استفاده از این مدل است. از حفاظ شاخ گوزنی می توان در مکان‌ هایی مانند بالکن و دیوار استفاده کرد.

حفاظ استیل

از متداول ترین انواع حفاظ های ساختمانی می توان این مدل را نام برد که از استحکام بسیار بالایی برخوردار است. حفاظ استیل بسیار زیبا بوده و طراحی مدرنی نیز دارد.

حفاظ بوته ای

این مدل حفاظ از امنیت و استحکام بسیار بالایی برخوردار بوده و معمولاً در پایگاه های نظامی استفاده می شود. البته می‌ توان از آن در منازل شخصی نیز استفاده نمود.

حفاظ چوبی

حفاظ های چوبی شکل ظاهری بسیار خوبی دارند اما در مقایسه با حفاظ های دیگر مانند مدل استیل از مقاومت چندان بالایی برخوردار نمی باشند.

حفاظ نیزار

این نوع حفاظ امنیت ساختمان شما را بسیار بالا می برد و از آن جایی که در طراحی آن از نقاط جوشکاری کمتری استفاده می شود، از استحکام بالایی برخوردار می باشد.

حفاظ بانکی

این حفاظ ها معمولاً از جنس استیل هستند و از آن جایی که برای اولین بار در حفاظت از بانک ها استفاده شدند، این نام بر روی آن ها گذاشته شد. این حفاظ ها نیز از امنیت بسیار بالایی برخوردارند.

حفاظ لیلیوم

امنیت مدل لیلیوم نسبت به حفاظ های شاخ گوزنی بسیار بالاتر است و از زیبایی بیشتری نیز برخوردار می باشد. این نوع حفاظ را می‌ توان در ارتفاع و عرض دلخواه ساخت.

انواع حفاظ پنجره

حفاظ هایی که بر روی پنجره ها قرار می گیرند با مدل هایی که بر روی دیوار استفاده می شوند فرق دارد. انواع حفاظ پنجره به شرح زیر می باشد:

حفاظ مشبک

استفاده از این حفاظ ها دسترسی به بخش بیرونی پنجره را غیرممکن می کند. این حفاظ ها معمولاً زیبایی خاصی ندارند و برای منازل مسکونی بهتر است از آن ها استفاده نشود.

حفاظ میله ای

یکی از رایج ترین انواع حفاظ های مورد استفاده برای پنجره ها این مدل می باشد که در قسمت بیرونی و داخلی پنجره نصب می شود.

حفاظ پنجره دوجداره

حفاظ هایی که بر روی پنجره دوجداره قرار می گیرند مدل‌های مختلفی دارند که از جمله می‌ توان به حفاظ آهنی، حفاظ شبه چوب و وینیل و حفاظ استیل اشاره نمود.

کاربرد حفاظ ساختمان

همانطور که گفتیم از حفاظ های ساختمانی برای بالا بردن امنیت ساختمان استفاده می شود تا افراد و عوامل بیرونی نتوانند به راحتی وارد محیط زندگی یا کار شما شوند. البته در بسیاری از موارد، نصب حفاظ ساختمانی تنها به منظور جلوگیری از ورود سارقین نیست.

به طور مثال در خانه های ویلایی که در مناطق روستایی قرار دارند و امکان ورود حیوانات به داخل خانه وجود دارد استفاده از این حفاظ ها می تواند تا حد زیادی ایمنی خانه ها را بالا ببرد.

جمع بندی

 آنچه در این نوشته از سایت آرتا پارسیان به بیان آن پرداختیم، معرفی انواع حفاظ ساختمانی و کاربردهای آن ها می باشد. همانطور که گفتیم سازه های ساختمانی به منظور محافظت و ایجاد ایمنی برای ساختمان استفاده می شوند؛ زیرا بسیاری از سارقان برای دسترسی به محیط منزل از دیوار بالا می روند و یا از پنجره استفاده می کنند تا بتوانند به محیط داخلی خانه نفوذ کنند. به همین دلیل استفاده از این حفاظ ها در بالای درب و دیوار خارجی و همچنین بر روی پنجره ها سبب می شود تا دزدان نتوانند به راحتی وارد خانه شوند.

آرتا پارسیان، با فراهم کردن بانک اطلاعات ساختمان در کشور، مانند لیست پروژه های در حال ساخت تهران، بانک اطلاعات ساختمان در اصفهان و پروژه های در حال ساخت همدان، بستری را فراهم کرده است تا افراد شاغل در کسب و کارهای ساختمانی بتوانند محصولات خود را هر چه بهتر و بیشتر به مشتریان عرضه کنند و فروش خود را بالا ببرند.


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی