جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.کاربرد رنده بلوک در ساخت و ساز

کاربرد رنده بلوک در ساخت و ساز

  • تاریخ نشر : اسفند ۲۵, ۱۴۰۱
  • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
  • تعداد بازدید :


رنده بلوک

بلوک های سیمانی قطعاتی هستند که به منظور ساخت سقف و دیوارها به کار گرفته می شوند. بلوک ها بعد از این که برروی هم قرار گرفتند توسط وسیله ای به نام رنده بلوک سطح آن ها مسطح می شود. رنده بلوک، یکی از ابزارهای ساختمانی است که به منظور صاف کردن بلوک ها استفاده می شود و ساختار ساده ای هم دارد. با کمک این وسیله می توان چیدمان منظمی به بلوک ها بخشید. اما آیا کاربرد رنده بلوک فقط به همین چیدمان مرتب ختم می شود؟ در این مقاله قصد داریم تا به بررسی کاربرد رنده بلوک و انواع آن بپردازیم. پس در ادامه مطلب همراه آرتا پارسیان، بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور مانند پروژه های در حال ساخت تهران باشید.

رنده بلوک چیست؟

رنده بلوک، یک ابزار ساختمانی است که بعد از دیوارچینی با کمک آن سطح کار را صاف می کنند. مسطح شدن هر لایه باعث می شود تا لایه رویی به صورت مرتب و منظم بر روی لایه زیرین قرار بگیرد. به این ابزار، تخته ماله اره دار نیز گفته می شود.

انواع رنده بلوک

نوع رنده نسبت به نوع بلوک استفاده شده، متفاوت می باشد که در این بخش به توضیح آن می پردازیم.

رنده بلوک سبک

بلوک سبک، نوعی بلوک است که با ترکیب ماسه با آب، ریزدانه، سیمان و پوکه های معدنی تولید می شود. این بلوک ها به دلیل ایجاد تخلخل توسط حباب های هوا سبک نامیده می شوند. از کاربردهای بلوک های سبک می توانیم به ساخت دیوارچینی، ساختن سقف، کف سازی و شیب دار کردن سطح اشاره کنیم. بلوک های سبک به دلیل ویژگی هایی که دارند بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین بهتر است بعد از هرچیدمان از رنده بلوک سبک به صورت رفت و برگشتی در سطح افقی استفاده شود.

کاربرد رنده بلوک سبک

از آنجایی که بلوک سبک به دلیل قابلیت های زیادی که دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد رنده آن هم کاربرد زیادی پیدا می کند. رنده این بلوک به منظور نظم بخشیدن به چیدمان بلوک ها به صورت رفت و برگشتی افقی باید استفاده شود تا چسبندگی بیشتری بین بلوک ها بوجود بیاید.

رنده بلوک

رنده بلوک هبلکس

بلوک هبلکس، یک بلوک متخلخل با قابلیت مقاومت بالا در برابر فشار زیاد و وزن پایین است. لوله گذاری و سیم کشی در ساختمان هایی که بلوک هبلکس استفاده شده بسیار راحت تر از سایر بلوک ها می باشد. رنده بلوک هبلکس دارای 10 تیغه فولادی دندانه دار است تا بتواند به سهولت هرنوع بلوک سبکی را مسطح کند. این رنده به دلیل برخورداری از دسته و بدنه چوبی کیفیت بالایی داشته و کمک می کند تا دست کاربر اصلا خسته نشود. تمیز بودن کار، استفاده راحت، طول عمر بالا از دیگر مزایای این رنده بلوک می باشد.

کاربرد رنده بلوک هبلکس

زمانی که بلوک هایی که در ساختمان سازی استفاده می شود بلوک هبلکس باشند باید رنده بلوک هبلکس را مورد استفاده قرار داد. رنده بلوک هبلکس با تیغه هایی که دارد سطح اول ملات را زبر می کند تا چسبندگی بهتری برای لایه دوم ایجاد شود.

رنده ریز بلوک سبک

رنده ریز بعد از اتمام دیوار چینی کمک می کند تا اضافات از سطح و دیواره ها پاک شوند. در نهایت رنده ریز بلوک سبک، یک دیوار یک دست برای شما به ارمغان می آورد.

به طورکلی این دسته بندی ها نشان می دهد که هر رنده باید متناسب با بلوکی که در آن به کار می رود انتخاب شود و این بدین معناست که هر رنده برای بلوک غیرمرتبط غیر قابل استفاده می باشد.

جمع بندی

رنده بلوک، یکی از ابزارهای مهم در عملیات ساختمانی است که برای دیوارچینی مورد استفاده قرار می گیرد. با کمک این وسیله می توان تمام نقاط مرتفعی که بعد از گذاشتن ملات ایجاد می شود را برطرف کرد. بنابراین مسطح سازی ملات برروی هربلوک باعث می شود تا چیدمانی مرتب در هر دیوار داشته باشیم.

به همین دلیل در این مقاله ابتدا بلوک ها را معرفی کرده و سپس رنده بلوک های مربوط به آن ها را بررسی کردیم تا شما بتوانید متناسب با بلوکی که در ساخت و ساز استفاده می کنید بهترین رنده را انتخاب کنید. وب سایت آرتا پارسیان، بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور است که با جمع آوری اطلاعات پروژه های در حال ساخت تهران و پروژه های در حال ساخت اصفهان کمک می کند تا کسانی که در زمینه فروش ابزار ساختمانی فعالیت دارند به راحتی مشتریان خود را پیدا کنند.


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی