جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.کاربرد شیارزن در ساختمان سازی

کاربرد شیارزن در ساختمان سازی

  • تاریخ نشر : فروردین ۳, ۱۴۰۲
  • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
  • تعداد بازدید :


شیارزن در ساختمان سازی

گاهی در پروژه های ساختمانی یک استادکار نیاز دارد تا از یک شیار در کف، سقف و یا دیوار استفاده کند. برای ایجاد یک شیار وجود شیارزن ضرورت پیدا می کند. اما به طور کلی شیارزن در ساختمان سازی چه کاربردهایی دارد؟ اگرچه شیارزنی کار پیچیده ای نیست اما مانند دیگر کارها علم و اصول خاص خود را می طلبد. به همین دلیل در این مقاله ابتدا تعریف شیارزن را بررسی کرده و به معرفی انواع آن می پردازیم. پس در ادامه مطلب همراه آرتا پارسیان، بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت کشور مانند پروژه های در حال ساخت اصفهان باشید.

شیارزن چیست؟

شیارزن یا Wall Chaser دستگاهی برقی یا شارژی بوده که شباهت زیادی به سنگ فرز و اره گرد بر یا هردو آن ها دارد. ایجاد شیار تمیز، یک دست و استاندارد بدون هیچ خطایی و عمق کنترل شده از وظایف این دستگاه کاربردی است. یک شیارزن معمولا از یک بدنه، دسته اصلی و کمکی، موتور و گیربکس، تیغه برس و دیگر آپشن های مختلف تشکیل شده است. اگر در یک نگاه، ساختمان و تیغه های آن را نبینید قطعا آن را با اره دیسکی و فرز سنگ بری اشتباه می گیرید.

اما از تفاوت های اصلی شیارزن با دیگر دستگاه های مشابه شکل تیغه، نفوذ کم بازه و قابلیت تنظیم تیغ و کفی در عمق قطعه کاری است. در حقیقت این دستگاه خیلی در عمق نفوذ نمی کند بلکه برروی سطوح و بنا به نیاز فقط یک درز ایجاد می کند.

انواع شیارزن در ساختمان سازی

شیارزن در ساختمان سازی براساس مدل تیغه ها، دستی و برقی و براساس کاربرد به چند دسته تقسیم می شوند.

انواع شیارزن براساس تیغه:

شیارزن ها از نظر تعداد تیغه به دو گروه تک تیغ و دو تیغ تقسیم می شوند. تفاوت این تعداد تیغه ها زمانی مشخص می شود که دو تیغ می تواند ابعاد برش را تنظیم کرده و برش هایی در اندازه های دلخواه ایجاد کند. شیارزن های دو تیغ و چند تیغ این قابلیت را دارند که همزمان چند شیار در سطح به وجود بیاورند.

از مدل تک تیغ در کابل گذاری، لوله گذاری و برش هایی که دقت بالایی را می طلبند نمی توان استفاده نمود.

انواع شیارزن براساس دستی و برقی:

شیارزن دستی برای ایجاد شیارهای ساده به صورت مکانیکی کاربرد دارد. زمان استفاده از این دستگاه باید شیارزن را با دو دست گرفته و یک قسمت دایره ای شکل از دیوار تا محل برش ایجاد می کنیم. معایب شیارزن دستی شامل، عدم کاربرد در دیوارهای سخت و دقت و کیفیت پایین می شود.

شیارزن برقی قدرت بالایی برای ایجاد شیار دارد. قدرت و سرعت بالای تیغه، قابلیت تنظیم پهنا و عمق شیار از مزایای شیارزن برقی است.

شیارزن در ساختمان سازی

انواع شیارزن براساس کاربرد

شیارزن ها براساس کاربردی که دارند دارای انواع خاصی هستند که در ادامه کاربرد دستگاه شیارزن و دستگاه های مرتبط با آن را معرفی می کنیم.

کاربرد دستگاه شیارزن برای دیوار:

دستگاه شیارزنی که برای دیوار کاربرد دارد ابعاد کوچک تری نسبت به دیگر مدل ها دارد. همچنین این دستگاه دارای دقت و سرعت بالا نیز می باشد. مدل های جدید دستگاه شیارزن دیواری دارای محفظه های جذب گرد و غبار می باشد.

کاربرد دستگاه شیارزن برای آسفالت:

تیغه های شیارزن آسفالت قطورتر از سایر مدل ها بوده و موتور آن نیز دارای ابعاد بزرگ تری می باشد. این مدل برای ایجاد برش سطوح آسفالت به کارگرفته می شود.

کاربرد دستگاه شیارزن برای سرامیک:

جنس تیغه های شیارزن سرامیکی فولاد الماسه بوده و به منظور ایجاد برش برروی سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد. برای خنک کردن دستگاه حین کار می توان کمی آب برروی تیغه های دستگاه بریزیم.  شیارزن سرامیک قابلیت برش سنگ مرمر و انواع کاشی را نیز دارد.

کاربرد دستگاه شیارزن برای نجاری:

تیغه های ناموزون و ضخیم دستگاه شیارزن زن نجاری برای برش انواع چوب طراحی شده است. اگر به دنبال ایجاد شیار برروی سطوح MDF هستید این دستگاه بسیار مناسب است.

جمع بندی

دستگاه شیارزن یک دستگاه بسیار کاربردی بوده که در صنعت ساختمان بیشترین کاربرد را دارد. قراردادن لوله های آب و کابل برق توسط ایجاد شیار برروی سطوح دیوار، کاشی و آجر امکان پذیر است. دستگاه شیارزن در ساختمان سازی همچنین برای ایجاد برش و شیار در انواع بلوک می تواند دیگر قابلیت خود را به نمایش بگذارد. وب سایت آرتا پارسیان با معرفی پروژه های در حال ساخت کشور این امکان را برای کسانی که تجهیزات ساختمانی می فروشند را فراهم می آورد تا با پروژه های در حال ساخت تهران و پروژه های در حال ساخت شیراز آشنا شده و محصولات خود را به آن ها عرضه کنند.


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی