جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.استراتژی های فروش مواد و مصالح ساختمانی

استراتژی های فروش مواد و مصالح ساختمانی

  • تاریخ نشر : خرداد ۲, ۱۴۰۰
  • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
  • تعداد بازدید :


فروش مواد و مصالح ساختمانی

برای افزایش فروش مواد و مصالح ساختمانی در صنعت ساختمان سازی نیاز به بازاریابی محصولات و ایجاد طرح های فروش است. فراگیری بازاریابی فروش در ساختمان سازی یک اصل ضروری برای پیشرفت و توسعه کار است. در این مقاله از شرکت آرتا پارسیان به بررسی استراتژی های موثر در فروش مواد و مصالح ساختمانی می پردازیم.

 

نقش بازاریابی در صنعت ساختمان

رقابت شدید و تنگاتنگ در صنعت ساختمان موجب شده است شرکت های ساختمانی به راحتی نتوانند مشتریان را جذب کنند. بازاریابی مواد و مصالح ساختمانی نیازمند رعایت اصولی است که بتواند روند جذب مشتریان را آسان تر کند. بازاریابی مواد و مصالح ساختمانی برای حضور در بازار در میان رقبا و سوددهی مناسب امری ضروری است.

فروش مواد و مصالح ساختمانی

 

برند سازی برای فروش مواد و مصالح ساختمانی

نمایش تمایز و ویژگی های بارز محصولات و خدماتی که ارائه می دهید; جدا کننده شما از بخش بزرگی از رقبای شما در بازار است. آشنایی با ویژگی های برتر محصولات; یک امتیاز ویژه است که برای ارائه محصولات خود به مشتری از آن استفاده می توانید استفاده کنید. برای رسیدن به این مسئله; همیشه از خود بپرسید مشتری ها به دنبال چه چیزی هستند و برای این سوال و سوالات احتمالی; که درباره محصولات شما خواهند داشت، پاسخ های مناسب را طرح کنید.

ایجاد یک لوگوی اختصاصی برای برند می تواند به یادآوری محصولات شما ‌به مشتری کمک کند. استفاده از نام برند یا ویژگی متفاوت از برند خود در طراحی لوگو می تواند در ترغیب مشتریان به شما کمک کند.

آشنایی با محصولات و خدمات

برای افزایش فروش مواد و مصالح ساختمانی نیاز است; شما به طور دقیق محصولاتی که در بازار عرضه می کنید را بشناسید. این اصلی مهم; در بازاریابی محصول است. در صورتی که ویژگی ها محصول را نشناسید; چطور مشتری را قانع خواهید کرد که از شما خرید کنند؟

آشنایی کامل با محصول کمک خواهد کرد بتوانید; با توجه به نیاز مشتری در انتخاب محصولی مناسب به او کمک کنید. این گونه مشتری; رضایت بیشتری خواهد داشت و در خریدهای بعدی نیز به شما مراجعه می کند و یا به دلیل رضایت از عملکرد شما; به دیگران نیز معرفی می کند.

تبلیغات مناسب

محیط رقابتی در صنعت ساختمان سازی نیاز به تبلیغات مناسب و هدفمند دارد. رضایت مشتریان قبلی می تواند بزرگ‌ترین تبلیغ برای افزایش فروش مواد و مصالح ساختمانی باشد. بازاریابی دهان به دهان به این صورت شکل می گیرد که مشتریان در صورتی که از برند و محصولات و یا خدمات شما نظرات مثبتی شنیده باشند ترغیب می شوند تا از برند شما خرید کنند.

پیگیری روند خرید مشتریان

برای فروش محصول باید سه مرحله مهم را طی کرد. جذب مشتری، فروش محصول و پیگیری مشتری. یکی از استراتژی فروش مواد و مصالح ساختمانی در کنار دیگر استراتژی های نامبرده پیگیری کردن مشتری است. در بازار رقابتی موجود، فروشندگان بسیاری وجود دارند که محصولات خود را تبلیغ می کنند و از مزایای آن‌ها تعریف می کنند. بنابراین برای پیشرفت در این بازار باید از رقبای خود یک قدم جلوتر باشید. تماس با مشتری و پیگیری روند خرید او می تواند به جذب مشتری کمک کند. در هر تماس سعی کنید از محصولات خود ویژگی جدیدی ارائه دهید تا جایی که امکان دارد این عمل را تکرار کنید.

تحلیل رقبا

فروش مواد و مصالح ساختمانی نیازمند اطلاعات بالا در مورد بازار و فعالان در حوزه صنعت ساختمان سازی است. تحلیل رقبایی که همان محصول و خدمات شما را در بازار به فروش می رسانند، و یا رقبایی که محصولات جایگزین محصول شما را می فروشند، کمک موثری در فروش مواد و مصالح ساختمانی داشته باشد. ارزیابی نقاط قوت و ضعف در رقبا یکی از اصول بازاریابی مواد و مصالح ساختمانی است.

 

پرسودترین مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی زیادی در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. این مصالح ساختمانی هر کدام ویژگی های متعددی دارند و در قسمت های مختلف ساختمان کاربرد دارند. در ادامه به برخی از پرسود ترین مصالح ساختمانی اشاره می کنیم.

• آجر

• سنگ

• سیمان

• بلوک سیمانی

• گچ

• چوب

• فلز

• ملات

 

جمع بندی

نحوه بازاریابی مصالح ساختمانی برای و موفقیت در حوزه صنعت ساخت و ساز یک اصل اساسی و ضروری است. برای فروش مواد و مصالح ساختمانی باید بازار و نیازهای مشتریان را بشناسید و با استفاده از استراتژی های فروش مواد و مصالح ساختمانی به افزایش فروش محصولات برند خود کمک کنید.

بازاریابی مصالح ساختمانی نیاز به ابزارهای متعددی برای پیشبرد اهداف و فروش بیشتر دارد. تبلیغات و بازاریابی هدفمند نیاز به اطلاعات مشتریان و نیازهای بازار دارد. در این راستا شرکت آرتا پارسیان با فراهم کردن بانک اطلاعات ساختمان در سطح کشوری و به تفکیک استان های کشور بستری را برای بازاریابی اصولی مصالح ساختمانی ایجاد کرده است. شرکت آرتا پارسیان با فراهم کردن اطلاعات ساختمان های در حال ساخت تهران، ساختمان های درحال ساخت مرکزی، ساختمان های در حال ساخت اصفهان و دیگر استان های کشور این امکان را ایجاد کرده است تا با کم ترین هزینه استراتژی بازاریابی مصالح ساختمانی خود را  تبدیل به برنامه های عملیاتی و قابل اجرا نمایید. برای دریافت خدمات بیشتر می توانید به وب سایت شرکت آرتا پارسیان مراجعه کنید.

 


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی