جاوا اسکریپت در مرورگر شما غیرفعال است یا پشتیبانی نمی شود.شغل های مرتبط به ساختمان سازی کدامند؟

شغل های مرتبط به ساختمان سازی کدامند؟

  • تاریخ نشر : خرداد ۴, ۱۴۰۰
  • نویسنده : شرکت آرتا پارسیان
  • تعداد بازدید :


شغل های مرتبط به ساختمان سازی

تعداد زیادی شغل های مرتبط به ساختمان سازی وجود دارند که در احداث یک ساختمان مشارکت می کنند. در این مقاله از شرکت آرتا پارسیان، معتبرین بانک اطلاعاتی ساختمان های در حال ساخت کشور، درباره مشاغل مرتبط با ساختمان سازی صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

صنعت ساختمان‌سازی

با توجه به پیشرفت شهرسازی در کشور و نیاز به ساختمان های مسکونی و تجاری و اداری در شهرها، صنعت ساختمان سازی همیشه در حال رشد است. با پیشرفت این صنعت شغل های مرتبط به ساختمان سازی نیز گسترش پیدا کرده اند. با ورود فناوری های جدید در این صنعت برخی از شغل های مرتبط با ساختمان سازی نیز رشد پیدا کرده اند و روند انجام آن‌ها با سرعت صورت می گیرد.

امنیت شغلی در مشاغل صنعت ساختمان‌ سازی

در مشاغل ساختمانی برخی از شغل های مرتبط به ساختمان سازی فصلی هستند. مانند کارگران ساختمانی که بنا بر شرایط وجود و نیاز به کارگر می تواند مشغول به کار شود. در فصل های پاییز یا زمستان، ساختمان سازی به شدت کاهش پیدا می کند. بنابراین افرادی که در برخی از شغل های مرتبط به ساختمان هستند در فصل های دیگر به کار دیگری مشغول خواهند شد. بنابراین باید گفت امنیت شغلی برای تمام شغل های مرتبط به ساختمان تامین نمی شود.

مشاغل ساختمانی چیست؟

پیشرفت تکنولوژی در جوامع باعث انجام کارها به صورت تخصصی و حرفه ای شده است. امروزه افراد متخصص برای ساخت یک ساختمان حضور پیدا می کنند و بنا بر اصول و قوانین ساختمان سازی احداث بنا صورت می گیرد. صنعت ساختمان سازی از زمان پیدایش بشر وجود داشته است و در گذر زمان سبک مدرن به خود گرفته است و پیشرفت های بسیاری کرده است. برای احداث یک سازه افراد بسیاری مشغول به کار هستند. فعالیت در این حوزه مشاغل ساختمانی را شکل می دهد. در ادامه به معرفی شغل های مرتبط به ساختمان سازی می پردازیم.

 

شغل های مرتبط به ساختمان سازی

شغل های مرتبط به ساختمان سازی

امروزه ساخت یک ساختمان و خانه نیاز به افراد و تخصص‌هایی در زمینه ساختمان سازی دارد که در ادامه به معرفی تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم:

کارفرمای ساختمان

فرد یا شرکتی که با استخدام مدیران، طراحان، مهندسان و پیمانکاران، انجام پروژه ساختمانی را تا پایان بر عهده دارد. طراحان، مهندسان و مدیران پروژه: برای انجام یک پروژه به خصوص در پروژه های ساختمان سازی بزرگ نیاز به طراحان حرفه ای، مدیران پروژه و مهندسین خبره است. وجود این افراد در پروژه‌های بزرگ و پیچیده بسیار مهم و حیاتی است.

مدیر پروژه

وظیفه مدیر پروژه مسئولیت هدایت پروژه ساختمانی است. ترسیم چشم اندازهای مسیر کاری; و تنظیم برنامه زمانی برای انجام پروژه در مدت زمان معین از مسئولیت های مدیر پروژه است.

مهندس مشاور

یکی دیگر از شغل های مرتبط به ساختمان سازی مهندس مشاور است; که با دانش مهندسی خود، در مدیریت پروژه توانایی هماهنگی، طراحی; برنامه ریزی و مشاوره های لازم را ارائه می دهد. استفاده از راهکارهای خلاقانه; برای حل مشکلات فنی به وجود آمده از توانایی های یک مهندس مشاور است.

مهندس ناظر

از دیگر شغل های مرتبط به ساختمان سازی است; که باید نظارت بر پروژه های ساختمانی در حال ساخت، رعایت اصول و استانداردهای لازم را; مورد بررسی قرار دهد. تجزیه و تحلیل نقشه های ساختمانی، نظارت بر پروژه های معماری، نظارت بر ساخت سازه; نظارت بر اجرای تاسیسات مکانیکی و اجرای تاسیسات الکتریکی از وظایف مهندسین ناظر است.

مهندس عمران

برنامه ریزی پروژه ساختمانی وظیفه مهندس عمران است. طراحی صفرتا صد یک پروژه ساختمانی; برای پیشبرد کار ساختمان سازی توسط مهندس عمران انجام می گیرد.

مهندس معماری

از شغل های مرتبط به ساختمان سازی مهندس معمار است; که برای انجام پروژه های ساختمانی در شرکت ها مشغول می شوند. طراحی; برنامه ریزی و ساخت یک پروژه ساختمانی بر عهده مهندس معمار است.

مهندس برق ساختمان

مهندس برق کار از دیگر شغل های مرتبط به ساختمان سازی است; که برای برق کشی اصولی ساختمان فعالیت می کند. سیم کشی الکتریکی ساختمانی; ماشین های ایستگاهی و تجهیزات آن تخصص دارد معمولا به دو گروه برق عمومی و برق کار صنعتی از وظایف یک برق کار ساختمان است.

گچ کار ساختمان

یکی از مشاغل ساختمانی در صنعت ساختمان سازی گچ کاری ساختمان است; که برای ایجاد پوشش بر روی اجرها از گچ سفید یا رنگی; استفاده می شود. برای تزیین دیوار گچ کارهای ماهر به گچبری تزیینی می پردازند.

کارشناس تاسیسات

یکی دیگر از مشاغل ساختمانی دیگر که از بخش های مهم در ساختمان سازی است; تاسیسات ساختمان است که شامل تاسیسات بهداشتی، حرارتی و برودتی; سیستم لوله کشی ساختمان می شود. ایمنی، راه اندازی، تعمیرات; نقشه کشی تاسیساتی از وظایف کارشناس تاسیسات است که امنیت و آسایش ساکنین ساختمان را فراهم می کند.

نقاش ساختمان

زیبایی ساختمان نیاز به یکی دیگر از مشاغل ساختمانی دارد; که نقاشی ساختمان است. استفاده از رنگ ها به زیباسازی فضای ساختمان; دیوارها، محیط خارجی ساختمان کمک می کند.

جمع بندی

صنعت ساختمان سازی یکی از بزرگ‌ترین صنایع هر کشور است که نقش کلیدی را در زمینه اشتغال کشور فراهم می کند. در این مقاله به معرفی شغل های مرتبط به ساختمان سازی پرداخته شد.
شرکت آرتا پارسیان با فراهم کردن بانک اطلاعاتی ساختمان های در حال ساخت بدون نیاز به صرف هزینه های کلان تبلیغات و بازاریابی، در کوتاه ترین زمان، اطلاعات ساختمان های در حال ساخت تهران، بانک اطلاعات پیمانکاران ساختمان اصفهان و پروژه های در حال ساخت کشور را که نیاز به محصول و خدمات شما دارند، در اختیار شما قرار می دهد.

 


خدمات شرکت آرتا پارسیان

آرتا پارسیان منبعی از بهترین و کاربردی ترین خدمات ساختمانی با هدف بهبود فروش در صنعت ساختمان ایران.

آموزش بازاریابی و فروش

آموزش بازاریابی و فروش

این دوره متناسب با مدیران و فعالان حوزه صنعت ساختمان تدوین شده و هدف آن توانمند سازی کارشناسان با بکارگیری دانش روز دنیا و بهبود کیفیت و خدمات و محصولات،افزایش فروش است.

بیشتر بدانید
ارسال کاتالوگ محصول مشتری

ارسال کاتالوگ محصول مشتری

حدود نیمی از مهندسین و مصرف کنندگان مصالح ساختمانی از طریق برسی کاتالوگ خرید خود را انجام میی دهند،کاتالوگ چاپی احتمالا بزرگ ترین فاکتور در ایجاد مشتری برای خرید است.

بیشتر بدانید
پنل مدیریت ارسال پیامک

پنل مدیریت ارسال پیامک

اگر شما کسب و کاری دارید که در حوزه محصولات ساختمانی فعالیت می کنید، به راحتی می توانید پیامک هایی را طراحی کرده و برای مشتریان خود به صورت گروهی و یا اختصاصی(با نام مشتری) ارسال کنید.

بیشتر بدانید
نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان

نمایشگاه مجازی صنعت ساختمان با هدف افزایش سطح دانش مخاطبان و آشنایی با مباحث روز دنیا همراه با آموزش ها و چالش های پیش رو در کسب و کار ،برگزار گردد.

بیشتر بدانید


برخی از مشتریان آرتا پارسیان

مشتری پروژ های در حال ساخت 1
مشتری پروژ های در حال ساخت 2
مشتری پروژ های در حال ساخت 3
مشتری پروژ های در حال ساخت 4
مشتری پروژ های در حال ساخت 5
مشتری پروژ های در حال ساخت 6
مشاوره رایگان تلفنی